Pozycja 91, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

HEINE Henryk - Dzieła wybrane. T.1-2. W‑wa 1956. PIW. 16d, s.659, [1],726, [1], 2 portrety, opr.sk. sygn. naklejk±: Kurtiak i Ley Wydawnictwo Artystyczne: skóra br±zowa, grzbiety 6ciopolowe, czerwone szyldziki, tłoczone zdobienia, złocone napisy, kart. futerał.
Bardzo ładny egzemplarz. T.1 zawiera Utwory poetyckie. Wybór, redakcja i przypisy Adolfa Sowińskiego. T.2 zawiera Utwory proz±. Wybór Romana Karsta i Wacława Zawadzkiego.