Pozycja 75, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

[GOŁĘBIOWSKI Łukasz] - Gabinet medalów polskich oraz tych, które się dziejów polskich tycz±, z czasów panowania Stanisława Augusta przez Ł. G. Wydany przez Edwarda Hr. Raczyńskiego. T. IV. Wrocław 1843. Druk. Henryka Richtera. 4,s.3-314, 94 tablice miedziorytnicze no 485-636, opr.sk. współczesna, sygn.: Budnik. skóra br±zowa, tłoczone zdobienia na okładkach, grzbiet 6ciopolowy, czerwony szyldzik, złocona tytulatura.
Brak karty tytułowej i stron XXII. Czę¶ć dzieła ze ¶ladami zalania, kilka kart zabrudzonych. E. IX, s.62, wyd.2. Przypisywane E. Raczyńskiemu. We własnoręcznym spisie swoich dzieł Ł. Gołębiowski potwierdza swoje autorstwo T. IV. Na rycinach rewery i awersy medali. Rzadkie.
Cena: 2000