Pozycja 70, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

GLOGER Zygmunt - Rok polski w życiu, tradycyi i pieśni. Przedstawił. .. W‑wa 1900. J. Fiszer. Druk W. L. Anczyca i Sp. 4,s.384, [1], 40 rycin, okł.oryg.;opr.sk. ozdobna, współczesna, sygn. naklejką: Piękne Książki Warszawa, skóra brązowa, złocone zdobienia i tytulatura, grzbiet 5ciopolowy.
Nieznaczne przybrudzenia kilku kart na dolnych marginesach, poza tym bardzo ładny egzemplarz. 1 wydanie. Teksty wierszem i prozą. Praca zbiorowa. Autorstwa Z. Glogera jest 30 artykłów i wstęp.