Pozycja 6, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

BANDTKIE Jerzy Samuel - Krótkie wyobrażenie dzieiów Królestwa Polskiego w dwuch [!] tomach wydane przez. .. T.1. Wrocław 1810. W.B.Korn. 16d,s.VIII,444, 10 [z 12] kolorowanych miedzio­rytów, opr. psk. z epoki.
Podklejona karta tyt. z wyciętym fragmentem [podpis], na kartach tekstu ¶lady zabrudzenia, oprawa lekko otarta. 1 wydanie. Tom 1 opisuje epokę Piastów. Miedzioryty rys. i ryt. G. Geisler (1770-1844), niem. rysownik i grawer.
Autor (1768-1835), polski bibliotekarz i bibliograf, filolog, historyk językoznawstwa i drukarstwa, leksykograf i edytor, autor wielu rozpraw naukowych.