Pozycja 53, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

ENCYKLOPEDYA rolnicza wydawana staraniem i nakładem Muzeum Przemysłu i Rolnictwa w Warszawie. T. 1-11[komplet ]. W‑wa 1890-1902. Druk. K. Kowalewskiego, „Gazety Rolniczej”. 4, opr. psk. współczesna: narożniki i grzbiet z brązowej skóry, tłoczone zdobienia na grzbietach, złocone napisy, płótno granatowe.
Ładny egzemplarz. Pieczęcie herbowe: Z księgozbioru Władysława Mieszkowskiego. Jest to jedyna tak obszerna encyklopedia poświęcona rolnictwu. W układzie alfabetycznym wyczerpujące artykuły ze wszystkich powiązanych z rolnictwem działów - budownictwo, gorzelnictwo i piwowarstwo, piekarnictwo, ogrodnictwo, pszczelarstwo, leśnictwo, hipologia, myślistwo, inżynieria rolnicza, medycyna, prawo rolne, wiadomości z zoologii i przyrody. W tekście liczne drzeworyty, tablice. Artykuły opracowali specjaliści z danej dziedziny.
Cena: 12000