Pozycja 514, dział GRAFIKA RYSUNEK

Wawrosz Karol, Serya II, Wojsko polskie po r. 1800 18 tablic: Ib, Ic, II, IIIa, IIIb, IVa, IVb, IVc, V, VI, VIIa, VIIb, VIIc, VIId, VIIIa, VIIIb, IX, Xa (Gwardya Napoleona I; Legiony polskie we Włoszech; Księstwo Warszawskie). Fotolitografia (R. M. Zadrazil w Krakowie), papier, wymiary ok.: 43 cm x 28 cm. Sygnowana z płyty Karol Wawrosz. Zamieszczona w : Materyały do ikonografii królów, zbroi i wojska polskiego ułożone i rysowane przez Karola Wawrosza, zebrane i wydane staraniem i nakładem Władysława Bartynowskiego w Krakowie. Kraków, 1908.Wł. Bartynowski zbierał materiały do przedmiotowej pracy przez ok. 50 lat. W Zbiorze Krakowskiego Antykwariatu Naukowego znajduje się nieumieszczona w Materyałach... tablica XIIb (cz. II - Broń i uzbrojenie), która została narysowana przez Jana Lewickiego (1795-1871) - malarza, litografa, grafika i fotografa, prywatnie przyjaciela Wł. Bartynowskiego.
Cena: 750