Pozycja 510, dział GRAFIKA RYSUNEK

Walter Henryk - Album widoków Krakowa i jego okolic. Z. 1 - 3 [Komplet]. Kraków [po 1865 r. ]. Własność i nakład Litografii M. Salba. 4 podł.; kart [1], 24 litografie opr. pł. ozdobna w 1 wol.: płótno brązowe, tytuł tłoczony i barwiony złotą farbą. Okładki lekko otarte, na marginesach rycin niewielkie ślady zawilgocenia. 4 wydanie. Album zawiera kartę tyt. z herbem miasta, 4 małymi widokami i wykazem rycin oraz plansze: Kościół Panny Maryi i św. Wojciecha, Zamek krakowski od zachodu, Brama Floryańska od strony plantacyi, Kraków z mogiłą Kościuszki od Bronowic, Sukiennice i wieża ratuszna, Kościół św. Piotra, Kościół katedralny na zamku od strony południowej, Wola Justowska pod Krakowem, Zamek krakowski od strony północnej, Widok z Bramy Floryańskiej, Kościół ś-tej Anny, Ogród Strzelecki, Kollegium Jagiellońskie / Biblioteka, Kościół Bożego Ciała na Kazimierzu, Klasztor XX. Kamedułów na Bielanach, Ruiny zamku tenczyńskiego pod Krakowem, Kościół na Skałce, Kościół katedralny na zamku, Dziedziniec Bibliot eki Jagiellońskiej, Kościół XX. Bernardynów, Zamek krakowski, Rotunda Bramy Floryańskiej, Krzeszowice pod Krakowem, Ratusz na Kazimierzu. Litografie o wym. ark.: 24 x 31,5 cm. Sygn. na pł.: Rys. z natury i lit. H. Walter, Odbito w Litografii M. Salba. H. Walter (zm.1860), franc. rysownik i litograf, od 1853 r. działający w Polsce m. in. w Litografii M. Fajansa W-warszawie, od 1858 r. osiadły w Krakowie, gdzie pracował w Litografii „Czasu” i Litografii M. Salby.
Cena: 9000