Pozycja 431, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

MICKIEWICZ Adam - Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie. Z 12 kartonami i 12 rysunkami specyalnie przygotowanemi dla tej edycyi przez Kazimierza Alchimowicza artystę malarza. Wydanie na pamiątkę setnej rocznicy urodzin Wieszcza, staraniem Redakcyi „Przeglądu Tygodniowego” dokonane. Warszawa w d. 24grudnia 1898. Druk P.Laskauera & W. Babickiego. 4,s.IV,295, 12 cało­stronicowych ilustracji i rysunki w tekście, 2 karty tyt., opr.sk. współczesna: skóra brązowa, 6ciopolowy grzbiet z tytulaturą pokryty złoconymi zdobieniami, na okładkach złocone bordiury, w lustrze zdobienia, brzegi kart barwione.
W tekście liczne podkreslenia i zapiski ołówkiem, kilka kart podklejonych, nieliczne ślady zabrązowienia. Kazimierz Alchimowicz (1840-1916), malarz, uczeń W. Gersona, zesłaniec po Powstaniu Styczniowym. Malował litewskie wątki historyczne i legendarne, pejzaże z rodzinnej Wileńszczyzny, krajobrazy tatrzańskie, portrety, sceny rodzajowe i religijne.
Cena: 3000