Pozycja 430, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

MICKIEWICZ Adam - Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie. Historya szlachecka z 1811 i 1812 r. Z illustracyami E. M. Andriollego. Lwów [1882]. H. Altenberg. Druk. F.A.Brockhausa w Lipsku. Folio, s.294, [1], 24 tablice, ilustracje w tek¶cie: winiety, duże ozdobne inicjały, opr.pł. ozdobna: płótno granatowe, złocone i granatowe zdobienia, złocony tytuł i brzegi kart., współcze¶nie wykonany futerał w kolorze granatowym: pł. na grubym kartonie, skórzany grzbiet ze złocon± tytu­latur±, wnętrze wyłożone aksamitem.
Dedykacja na karcie przedtyt. Stan więcej niż dobry. Ilustracje: piękne drzeworyty E. Andriollego rytował jeden z najbardziej znanych ksylografów Andrzej Zajkowski. Wszystkie karty w ozdobnym obramowaniu.
Cena: 2400