Pozycja 421, dział MIASTA REGIONY PRZEWODNIKI

OSSENDOWSKI F.Antoni - Gasn±ce ognie. Podróż po Palestynie, Syrji, Mezopotamji. Poznań[1931]. Wyd Polskie R. Wegner. 8,s.357, [6], 60 ilustracji: miedziodruki, opr.pł.oryg.: płótno popielate, złocone zdobienia i napisy, obwoluta: rys. T. Różankowski. 1 jedyne wydanie. Podpis.
OSSENDOWSKI F. Antoni - Płomienna Północ. Podróż po Afryce Północnej. Marokko. Lwów - Poznań 1936. Nakł. Wyd. Polskiego. 8,s.436, [9], liczne ilustracje, skł. mapa podróży, opr.pł.oryg.: płótno popielate, złocone zdobienia i napisy, obwoluta: rys. E. Czerper. Ze słowniczkiem wyrazów arabskich. Podpis.
OSSENDOWSKI F. Antoni - Pod smaganiem samumu. Podróż po Afryce Północnej. Algerja i Tunisja. Wyd.2. Lwów - Poznań 1927. Nakł. Wyd. Pol. 8,s.334, [8], liczne ilustracje, skł. mapa podróży, opr.pł.oryg.: płótno ciemnogranatowe, złocone zdobienia i napisy, obwoluta: rys. E. Czerper. Ze słowniczkiem wyrazów arabskich. Podpis.
2 obwoluty z minimalnym naddarciem, poza tym trylogia w pięknym stanie, niezmiernie rzadka z obwolutami.

Cena: 900