Pozycja 417, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

MASSON Frederic - Napoléon et les femmes. Paris 1906. Goupil et Cie. 4,s.303, 17 portretów z ochronnymi bibułkami, faksymile rękopisów, winiety, okł.oryg.,opr. psk. sygn. naklejk±: Robert Jahoda: narożniki i 6ciopolowy grzbiet z ciemnozielonej skóry, złocone zdobienia i tytulatura, karton marmoryzowany.
Okładka podklejona bibułk± na wyklejce, lekkie otarcia skóry. Odbito 300 egz. num. na papierze vergé, ten 254. Portrety: Napoleon, baronne de Bressieux, comtesse de Montalivet, Joséphine Bonaparte, Pauline Foures, Giuseppina Grassini, mlle George (2), mme Gazzani, Joséphine, mme D.;Éléonore Laplaine, comtesse Walewska, Josephiné, baronne de Mathis, Marie-Louise (2), Napoleon I.
Cena: 600