Pozycja 412, dział MIASTA REGIONY PRZEWODNIKI

JAMES J. T. - Journal of a tour in Germany, Sweden, Russia, Poland, during the years 1813 and 1814, by. .. student of Christ Church, Oxford. Vol. 1-2. 2 ed. London 1817. J. Murray. 8,s.XII,454, IV,435, 12 akwatint z widokami sygn. J. Clark, opr.sk. z epoki: skóra br±zowa, grzbiety 6ciopolowe, złocone zdobienia i napisy na grzbietach.
Bardzo ładny egzemplarz. Pieczęcie herbowe: The Royal Institution of Great Britain, taki sam herb na grzbietach oprawy. Opis podróży do Płn. Niemiec, Szwecji, Finlandii, Rosji, Polski, Ukrainy. Wrażenia z pobytu w Petersburgu, Moskwie, Borodino, Kijowie, Smoleńsku, Krakowie, i in. Ryciny na podstawie szkiców z podróży, przedstawiaj±: pomnik Piotra Wielkiego w Petersburgu, Bramę Brandenbursk± w Berlinie, pałace w Moskwie, widok Sztokholmu, Smoleńska, kolumnę Włodzimierza w Kijowie, Pałac Lubomirskich, Uniwersytet w Krakowie. W t.2 w tek¶cie mały plan Moskwy.
Cena: 2400