Pozycja 404, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

ŁOZIŃSKI Władysław - Prawem i lewem. Obyczaje na Czerwonej Rusi w pierwszej połowie XVII wieku. Wyd.4. T.1-2. Lwów 1931. Gubrynowicz i Syn. 8,s.XII,426, XI,507, 83 ryciny w tekście, okł.oryg. naklejone na kartonach, opr.sk. współczesna: skóra brązowa, grzbiety 6ciopolowe, na okładkach i grzbietach złocone zdobienia, szyldziki z tytulaturą, brzegi kart barwione.
Bardzo

ładny egzemplarz. T.1: Czasy i ludzie - pokazany obraz ziemi przemyskiej, lwowskiej i halickiej w I poł. XVII w. T.2: Wojny prywatne - szlacheckie wojny prywatne, sposób ich prowadzenia i przebieg. Jeden z rozdziałów pośw. słynnemu Stanisławowi „Diabłowi” Stadnickiemu. Z indeksem nazwisk i miejscowości.
Cena: 1000