Pozycja 4, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

ANTONIEWICZ Karol [Bołoz] T. J. - Poezye O. ... T. 1-2: Poezye religijne. Poezye różne. Wyd. ks. Jan Badeni. Kraków 1895. Księg. Sp. Wyd. Pol. Druk. „Czasu”. 8,s.159,191, 2 portrety autora, zdobniki, opr.pł. z epoki w 1 wol.;złocone napisy.
Oprawa lekko otarta, obca dedykacja, poza tym stan dobry. Poezje w cyklach: I: Jezus w żłobku, U stóp krzyża, Chwała Maryi, Wianeczek majowy, Pieśni błagalne, Polscy patronowie, Poselstwo aniołka w niebie. II: Listki palmowe, Sonety, Pieśni, piosenki, Powieści i opowiadania, Z nad rzek i gór.
Autor (1807-1852), duchowny katolicki, jezuita, poeta, zasłynął jako kaznodzieja.
Cena: 300