Pozycja 392, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

SZAJNOCHA Karol - Szkice historyczne. T.1-2. T.1 wyd.2 popr. Lwów 1858,1857. K.Wild. Druk. E.Winiarza. 8,s.[6],357, [4],321, [1], 1 portret: litografia, opr. psk. z epoki, złocone zdobienia i tytulatura na grzbietach.  Stan dobry. Tom pierwszy przypisany J.Lelewelowi, tom 2 J.Korzeniowskiemu. Treść: Święta Kinga, Szlak Batu-Chana, Próbka podań historycznych, Wiek Kazimierza Wielkiego, Do historyi Krakowa, Brody krzyżackie, Barbara Radziwiłłówna, Stanisław i Anna Oświęcimowie, Wacław Potocki autor wojny chocimskiej, Wnuka króla Jana III [z ryciną]. II: Walgierz Wdały hrabia na Tyńcu, Przed sześciuset laty, Wojna o cześć kobiety, Matka Jagiellonów, Jadwiga Jagiellonka, Zwycięstwo r.1675 pode Lwowem, OO.Trynitarze, Kupia hussarska, O myszach króla Popiela, O „łaźni” Bolesława Chrobrego, Nastanie szlachty i herbów w Polsce.
Cena: 360