Pozycja 387, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

ŻYCIORYSY panujących w Polsce od Mieczysława Igo do Stanisława Augusta. W‑wa 1861. Ks. Polska A. Dzwonkowskiego i Sp. Druk. J. Jaworskiego. 4,s.128,10, [4], 40 portretów: litografie, druga sztychowana karta tyt. (chromolitografia), oprawa pł. artystyczna (współcześnie napra­wiana), sygn. na licu: Kantor Introligator w Warszawie i na grzbiecie Kantor Introligator; tłoczone złocone zdobienia i napisy na licu i grzbiecie.
Bardzo ładny egzemplarz. Pieczęć własnościowa. Portrety panujących wg rysunku Aeksandra Lessera litografował Henryk Aschenbrenner w Litografii A.Dzwonkowskiego i Sp, wszystkie sygn. na płycie. Chromolitografia z 66 herbami, sygn.: Lit. i chromo L.Piechaczek.
Aleksander Lesser (1814-1884), malarz, rysownik, ilustrator, litograf. Malował głównie obrazy o treści historycznej i portrety. Henryk Aschenbrenner, czynny w Warszawie w 2 poł. XIX w., rysownik i litograf, związany z lit. A.Pecqa i Sp., przejętą później przez A.Dzwonkowskiego i Sp.
Cena: 2800