Pozycja 386, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

LA FONTAINE - Bajki podług. .. z rysunkami Gustawa Doré. W‑wa 1876. Nakł. i druk Jan Noskowski. 4,s.LXVII,831, 86 dużych i 500 mniejszych drzeworytów, oprawa: sk. 5ciopolowy grzbiet z epoki, złocona tytulatura i monogram K. M[ogilnicki], współczesne wyklejki i jasny, twardy karton marmoryzowany.
Na niektórych kartach slady przybrudzenia, 7 kart z podklejonym bocznym marginesem, pieczęć. 1 rycina zakre¶lona kredk±. Piękne drzeworyty wg rysunków znakomitego artysty grawerowali: H.Pisan, A.Bertrand, J.Huyot, A.Dumont, A.Gusmand, Jonnard, Pannemaker-Doms, Grauchard, J.Ettlin, T.Hildibrand, i in. Tekst w ozdobnych ramkach.
Cena: 3000