Pozycja 38, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

COOPER [James] Fenimore - Krzysztof Kolumb. Przekład Ludwika Jenike. Ilustracja Bertalla. W‑wa 1853. S. H. Merzbach. 5, s.84, ilustracje (drzeworyty) w tekście. Skarbiec Arcydzieł Pismienniczych Europy.
Pieczęć, ślady zawilgoceia, kilka kart podklejonych przy grzbiecie. Barwna opowieść o pierwszej wyprawie Kolumba do Ameryki w 1492 r. Druk dwuszpaltowy. 1 polskie wydanie, wzbogacone drzeworytami Bertalla (Charles Albert d'Arnoux, 1820-1882), ilustratora, rytownika, karykaturzysty, jednego z pionierów fotografii.
LESAGE [Alain René] - Djabeł kulawy. Przekład Dra T. Tripplina. Illustracya T. A. Beaucé. W‑wa 1853. S. H. Merzbach. 4,s.68, ilustracje w tekście (drzeworyty). Skarbiec Arcydzieł Piśmienniczych Europy.
Pieczęcie, niewielkie ślady zawilgocenia. Najbardziej znana powieść franc. pisarza i dramaturga (1668-1747), w której diabeł zagląda bohaterom przez dachy do domów.
Opr. psk. współczesna w 1 wol.;sygn. naklejką: Piękne Książki Warszawa: narożniki i grzbiet z brązowej skóry, złocone napisy, karton marmoryzowany.