Pozycja 377, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

ŻEROMSKI Stefan - Popioły. Powieść historyczna z końca XVIII wieku i początku XIX. T.1-2. Sześć barwnych akwarel malował Michał Boruciński, szesnaście całostronicowych rysunków jednobarwnych, ilustracje w tekście, ozdobniki wykonał Edmund Bartłomiejczyk. Wyd. Jakób Mortkowicz. W‑wa - Kraków 1928. Tow. Wyd. Druk. W.L.Anczyca i Sp. w Krakowie. 4,s.370, [2],435, [2], ilustracje w tekście, ozdobniki, opr.sk. współczesna: skóra brązowa, złocone napisy i zdobienia na licu i grzbiecie, kart. futerał, sygn. naklejką Piękne Książki Warszawa.
Podpis na karcie przedtyt.;poza tym bardzo ładny egzemplarz. Wyd. 2 z ilustracjami w tekście, wydane w nakładzie 1375 egz. na papierze kluczewskim.
Cena: 1600