Pozycja 375, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

ŻEROMSKI Stefan - Duma o hetmanie. Wyd.3. W‑wa 1909. Nakł. Kasy Przezorności i Pomocy Warsz. Pomocników Księgarskich. 8,s.207, ozdobne duże inicjały, marka ochronna, okł.oryg.: litografia, opr.pł. współczesna.
Karta przedtyt. z marką ochronną i okładka z podklejeniami. Tekst w bardzo dobrym stanie. Marka ochronna, inicjały i okł.oryg. wg rysunków Edwarda Okunia. Marka ochronna sygn. atramentem przez S. Żeromskiego: 962 S. Odręczna dedykacja autora: Czcigodnej Pani Maryi na pamiątkę pobytu w Lo. .. ofiaruje S. Żeromski w dniu wyjazdu d.3 maja 1909 roku. Poemat epicki o hetmanie Żółkiewskim, pisany prozą poetycką.