Pozycja 37, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

CHOD¬KO Léonard red. - La Pologne historique, littéraire, monumentale et illustrée,. .. Réd. par une Société de Littérateurs, sous la dir. de. .. Paris 1839-1841. Au Bureau Central. 4,s.[4],472, 46 rycin całostronicowych [staloryt, akwaforta], winiety [drzeworyt] w tek¶cie, opr. psk. z epoki: grzbiet z czerwonej skóry, złocone zdobienia i napisy, karton marmoryzowany.
Słabo widoczne ¶lady zalania, Niewielkie zabr±zowienia. Jednotomowe wydanie słynnej „La Pologne” L.ChodĽki. Bogato ilustrowane dzieło o Polsce i Polakach dla Francuzów. Tekst opisowy dwuszpaltowy. Ilustracje wg rysunków Smuglewicza, Chodowieckiego, Stachowicza, Peszki, Oleszkiewicza, Sokolnickiego, Bro­dows­kiego, Tyrowicza, Głowackiego, Kurowskiego, Orłowskiego, Norblina i in.; rytownicy: J.Hopwood, A.Piliński i in. Na rycinach: widoki miast, portrety zasłużonych Polaków, budowle, sceny historyczne, pomniki, plany, mapa Polski.
Cena: 750