Pozycja 366, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

KSIĘGA Jazdy Polskiej. Red.: gen. B. Wieniawa-Długoszewski, pułk. Br. Rakowski, mjr dr Wł. Dziewanowski, kpt. K. KoĽmiński, por. St. Strumph Wojtkiewicz, prof. St. Ostoja Chrostowski. W‑wa 1938. Druk. Inst. Wyd. „Biblioteka Polska”. 4,s.429, [3], liczne ilustracje w tek¶cie i na tablicach jedno-i wielobarwne, opr.sk. współczesna, dostosowana do oprawy oryg.: skóra czerwona, złocone zdobienia i tytulatura.
Na kartach zaklejony dolny róg, pieczęć, poza tym stan dobry.
„Synteza porywaj±cych dziejów kawalerii polskiej od czasów najdawniejszych do dnia dzisiejszego”. Z listami poległych kawalerzystów i artylerzystów konnych, także listy imienne odznaczonych orderem „Virtuti Militari”. Kierownictwo i oprac. graficzne St.Haykowski. Ilustracje specjalnie dla „Księgi jazdy polskiej” wykonali: M.Bylina, St.Gepner, St.Haykowki, X.KoĽmiński. Reprodukcje dzieł: St.Bagieńskiego, M.Borucińskiego, J.Brandta, E.Gepper­ta, J.W. i J.Kossaków, P.Mi­chałowskiego, i in. Zdjęcia: W.Pikiel, J.Ry¶, Witczak-Witaczyński.