Pozycja 362, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

WÓJCICKI Kazimierz Władysław - Życiorysy znakomitych ludzi wsławionych w różnych zawodach. Z rycinami. T.1-2. W‑wa 1850. Nakł. J. Bernsteina. Druk. St. Str±bskiego. 8,s.526, [2],371, [4 ], 62 [z 72] portrety [58 litografii i 4 drzeworyty], 1 facs. rkp., opr. psk. współczesna, sygn. naklejk±: Librarium Dominika Borysławska; narożniki i 6ciopolowe grzbiety z br±zowej skóry, szyldziki z tytułem, złocone zdobienia i napisy.
W t. 2 karta tyt. tomu 1, niewielkie ¶lady zabr±zowienia, pieczęcie. W każdym tomie zamieszczone 35 biografii zasłużonych ludzi. Ryciny: litografie, rys. R.Fleck, W.Gerson,s.Oleszczyński, A.Rycerski; w lit.: J.V.Flecka et Co, H.Hirszla i cynkografii Banku Polskiego.
Cena: 1200