Pozycja 36, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

CHABROWSKI Tadeusz - Drewniany rower. Brooklyn, Greenpoint, N. Y. 1988. Polander Press. 4,s.49, 8 barwnych akwafort Katarzyny Czerpak, własnoręcznie wykonanych i odbitych przez artystkę, oprawa kart. projektu Marka Gajewskiego: jasny karton tłoczony na marginesach, z napisami, pośrodku wycięcie w formie medalionu, wykonał Wł. Zając.
Ładny egzemplarz. Bibliofilskie wydanie tomu wierszy T. Chabrowskiego. Ukazało się z inicjatywy Z. M. Legutki, jako druga pozycja oficyny Polander Press. Układ graficzny K. Czerpak, tekst złożył M. Kiełkucki antykwą Półtawskiego pt.12. Tekst czcionką w kolorze brązowym. Odbite na papierze czerpanym czysto szmacianym Nigedden, w nakładzie 150 num. egz. Ten nr 72, sygn. przez autora i wydawcę. Akwaforty sygn. . przez artystkę.
 Autor (1934-1988), poeta, czynny na emigracji, wielokrotnie nagradzany.