Pozycja 355, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

KRASICKI Ignacy - Pisma wybrane. T.1-4. Oprac.: Zbigniew Goliński, Mieczysław Klimowicz, Roman Wołoszyński pod red. Tadeusza Mikulskiego. W‑wa 1954. PIW. 8,s.303, [1],314, [1],432, [2],430, [2], 4 portrety, okł.oryg.;opr. psk współczesna, sygn. naklejką: Pękne Książki Warszawa, narożniki i 5ciopolowe grzbiety z brązowej skóry, tłoczone zdobienia, złocona tytulatura, karton marmoryzowany.
Bardzo

ładny egzemplarz w luksusowej oprawie. T.1: Myszeis, Monachomachia, Antymonachomachia, Bajki i przypowieści, Bajki nowe. II: Satyry, Listy, Wiersze różne, Wiersze z prozą. III: Wybór z „Monitora”, Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki, Pan Podstoli cz. I. IV: Powieści wschodnie, Powieść prawdziwa o narożnej kamienicy w Kukorowcach, Wybór korespondencji.
Cena: 1000