Pozycja 323, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

ZIELIŃSKI Gustaw - Kirgiz. Powieść przez. .. Z 5 litografiami i drzeworytami rys. hr. Alex. R. Wydanie J. N. Bobrowicza. Lipsk 1847. Księg. Zagraniczna. 8,s.72, 5 litografii i drzeworyty, opr.sk. współczesna: skóra bordowa, grzbiet 5ciopolowy, na okładkach i grzbiecie złocone zdobienia i tytulatura w czarnym szyldziku, brzegi kart barwione.
Na 2 kartach mały ślady zaplamienia. Ładny egzmplarz w efektownej oprawie. Powieść poetycka z elementami orientalnymi, pełna romantycznych idei wolnościowych. 2 wydanie. Litografie na tablicach i drzeworyty, inicjały rysunku Alex. Ryszczewskiego. Autor (1809-1881), poeta epoki romantyzmu, uczestnik powstania listopadowego, zesłaniec syberyjski. Zaliczany do „ukraińskiej szkoły poetów”.
Cena: 2000