Pozycja 320, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

SOŁTYK Roman - Polen und seine Helden, im letzten Freiheitskampfe. Nebst einem kurzen Abriss der polnischen Geschichte seit ihrem Beginne bis zum Jahre 1830. .. Aus dem Franz. übersetzt. .. v. Heinrich Elsner. Bd.1-2. Stuttgart 1834. J. Scheible. 8,s.328, 344, 3 tablice litograficzne z 6 por­tretami z litografii C. Mayera, 7 stalorytów sygn.: J. Sautter sc.;frontispis o motywach patriotycznych, opr. psk. współczesna w 1 wol.: narożniki i grzbiet z brązowej skóry, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie, karton marmoryzowany.
Część kart z zabrązowieniami. Polska i jej bohaterowie w walce o niepodległość. Książka tłum. z franc. na wiele języków, przyniosła autorowi europejską sławę; wśród polskich emigrantów wywołała wiele polemik. Należała do książek gorliwie tępionych przez władze rosyjskie. Portrety: Chłopicki, R.Sołtyk. A.Czartoryski, J.Dwernicki, L.Pac, Skrzynecki; sceny historyczne: Praga 1831, Śmierć Poniatowskiego; i sceny historyczne z 1831 r.
Cena: 1200