Pozycja 318, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

WYSPIAŃSKI Stanisław - Achilleis. Sceny dramatyczne. Kraków 1903. Nakł. aut. Druk. U.J. 8,s.174, [2], okł.oryg.
1 wydanie. Utwór oparty na motywach Iliady
WYSPIAŃSKI Stanisław - Protesilas i Laodamia. Tragedya. Wyd.2. Kraków 1901. Nakł. aut. Druk. U.J. 8,s.56, okł.oryg.
WYSPIAŃSKI Stanisław - Akropolis. Dramat w 4-ech aktach. Kraków 1904. Nakł. aut. Druk. U.J. 8,s.160; Raczyński Bolesław - Dramatu Akropolis czę¶ć muzyczna s.22, [3], 5 kolorowych rycin
[4 skł. ], okł.oryg.
1 wydanie. Tablice z projektami dekoracji do dramatu wykonał autor. „Rzecz dzieje się na Wawelu w Noc Wielk± Zmartwychwstania”.
Oprawa psk. współczesna w 1 wol.; narożniki i 5ciopolowy grzbiet z br±zowej skóry, czerwony szyl­dzik, złocona tytulatura i zdobienia. płótno czarne.
Pieczęcie, poza tym bardzo ładny egzemplarz w efektownej oprawie.