Pozycja 315, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

SŁOWACKI Juliusz - Poezye. T.3. Paryż 1833. Nakł. aut. Druk. A. Pinard. 16d,s.X,144, winiety.
Wycięty mały fragment (0,5 cm) karty tyt.;na marginesach słabo widoczne ślady zalania. 1 wydanie. Tom 3 zawiera: Wstęp Autora, Lambro-powieść poetycka, liryki powstańcze: Hymn, Kulik, Pieśń Legionu Litewskiego, Duma o Wacławie Rzewuskim, Paryż oraz poemat Godzina myśli. Druk ładną czcionką, na dobrym papierze, każdy utwór zdobiony końcową winietą.
[SŁOWACKI Juliusz] - Kordjan. Część pierwsza trilogji. Spisek koronacyjny. Paryż 1834. Nakł. aut. w Księg. Pol. Druk. A. Pinard. 16d, s.159.
[Brak k. tyt. ]. Na marginesach słabo widoczne ślady zalania. 1 wydanie. Dramat historycznopsychologiczny; miał być wyzwaniem rzuconym Mickiewiczowi i współzawodnictwem na polu poezji. Reprezentatywne dzieło polskiego dramatu romantycznego.
Oprawa psk. z epoki w 1 wol., złocone zdobienia i napisy na grzbiecie.
Cena: 4000