Pozycja 309, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

SIENKIEWICZ Henryk - Quo vadis. Z 20 heliograwurami wg obrazów Piotra Stachiewicza. Wyd.2. W‑wa - Kraków 1910. Gebethner i Wolff, Gebethner i Sp. Druk W.L.Anczyca i Sp. 4,s.218, 20 rycin, okł.oryg., opr.sk. współczesna: skóra brązowa, grzbiet 5ciopolowy, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie i okładce.
Bardzo ładny egzemplarz w ekskluzywnej oprawie. Strony w układzie dwukolumnowym, w ozdobnych ramkach, ryciny z ochronnymi bibułkami. Powieść historyczna za którą autor otrzymał literacką nagrodę Nobla w 1905 r. Odniosła ogromny światowy sukces, została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków.
Cena: 1500