Pozycja 307, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

WEYSSENHOFF Józef - Soból i panna. Cykl myśliwski. Ozdobiony 85 barwnymi i czarnymi rysunkami Henryka Weyssenhoffa. W‑wa-Lublin-Łódź 1913. Gebethner i Wolff. Druk W. L. Anczyca i Sp. 4,s.228, [3], ilustracje w tekście i na tablicach, okł.oryg.;opr. psk. współczesna, ozdobna, narożniki i grzbiet z brązowej skóra, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie, duża złocona ilustracja na okładce, karton marmoryzowany.
Na czystej karcie za okładką obca dedykacja, na części dolnych marginesów słabo widoczne ślady zalania, mały fragment górnego marginesu 4 ostatnich kart zabarwiony na czerwono. Powieść obyczajowa z romansowym wątkiem, zawiera opisy życia ziemiańskiego na Litwie kowieńskiej, przybliża urodę krajobrazów litewskich i uroki łowiectwa. Tytuł nawiżauje do staropolskiej pieśni myśliwskiej „Pojedziemy na łów”.
Cena: 1000