Pozycja 304, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

SHAKESPEARE William, HANUSZKIEWICZ Adam - Romeo i Julia. Parafraza sztuki Williama Shakespeare'a Romeo i Julia na podstawie tłumaczenia Józefa Paszkowskiego. Koszalin 1997. Kurtiak i Ley Wydawnictwo Artystyczne. 8,s.[149] + czyste karty, oprawa: skóra brązowa w stylu florenckim, z jedwabną ozdobną dublurą, na wierzchniej okładce złocone zdobienia i napisy, na tylnej zdobienia ślepymi tłokami.
Bardzo ładny egzemplarz w ekskluzywnej oprawie. Bibliofilska edycja słynnego dramatu Szekspira w adaptacji Adama Hanuszkiewicza, wydana w 5 egzemplarzach z okazji urodzin mistrza, na zlecenie jego przyjaciół. Egzemplarz drugi. Druk uskuteczniony z dostarczonej potajemnie kopii scenariusza. Tekst drukowany kolorem zielonym, na oliwkowym papierze wartościowym ze znakami wodnymi. Karty z szerokim marginesem, wiele dodatkowych kart na reżyserskie notatki. Z autografem mistrza złożonym po premierze sztuki w Teatrze Nowym. Odręczne dedykacje aktorów grających role Julii i Romea.
Cena: 2500