Pozycja 301, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

SCHULZ Bruno - Sklepy cynamonowe. Warszawa 1934. Wyd. „Rój”. Wym.: 18 x 12 cm [obcięte marginesy], okł.oryg., przednia karta oryg. obwoluty, opr.pł. po renowacji.
Zachowana przednia karta obwoluty z reprodukcją rysunku Schulza, oprawiona przed okładką oryg. [bez napisów]. Oprawa pł. po renowacji wykonanej przez Adama Wróblewskiego z Krakowa: okładki oprawy i grzbiet z lat 30-tych XX w. naklejone na płótnie, współczesne wyklejki, na wyklejkach przyklejone skrzydełka z oryg. obwoluty z tekstem o wydanym tomie opowiadań.
Egz. w bardzo dobrym stanie. Na karcie tyt. odręczna dedykacja autora: Panu Efraimowi Birnbaumowi na pamiątkę ciekawych rozmów z serdecznymi wyrazami Bruno Schulz. Drohobycz, 31. V.1934.
1 wydanie. Tom ze zbiorem 15 opowiadań: książkowy debiut B. Schulza [ukazał się po wstawiennictwie pisarki Zofii Nałkowskiej, znanej w środowisku literackim, u której autor zabiegał o pomoc w wydaniu]. Treścią są dzieje rodziny kupieckiej w miasteczku podobnym do Drohobycza; z recenzji na skrzydełku obwoluty: „Z niezwykłą plastyką słowa, z rzadką potęgą wyrazu kreśli Schulz swe postacie jędrne i monumentalne w każdym geście. „.

Cena: 15000