Pozycja 300, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

SCHULZ Bruno - Sanatorium pod klepsydrą. W‑wa 1937. „Rój”. Druk. Zakł. Wyd. M.Arcta. 8,s.262, [2], ilustracje autora, opr. psk. współczesna: 6ciopolowy grzbiet z czarnej skóry, z tłoczonymi zdobieniami, 2 czerwone szyldziki z tytulaturą, płótno brązowe marmoryzowane.
Na karcie przedtyt. uzupełniony papierem górny róg, na karcie tyt. zakreślona tuszem pieczęć. Pozostałe karty w bardzo dobrym stanie.
1 wydanie. Egz. nr 361. Zbiór opowiadań, z których część powstała w latach 20-tych XX w.;w tym najstarsze opowiadanie „Noc lipcowa”. Tom dedykowany Józefinie Szelińskiej. Jest to jedna z najwybitniejszych książek polskiej awangardy dwudziestolecia międzywojennego. Druga po „Sklepach cynamonowych” i ostatnia książka wydana za życia autora. W tekście 33 reprodukcje rysunków autora.
Cena: 4000