Pozycja 29, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

BYRON [Georges Gordon] - Don Juan by Lord. .. in two volumes. London 1837. J. Murray. 16,s.[4],376, [2],395, 2 winiety tyt.;opr.sk. z epoki, grzbiety 6ciopolowe, szyldziki ze złoconą tytulaturą i zdobienia.
Minimalne otarcia grzbietu, na k. tyt. nieznaczne ślady zabrązowienia. Ekslibris: Edward Rayment; pieczęcie: Ex Libris T. M. Filip Wadowice, Tomasz Maczuga. Ładny egzemplarz. Najwybitniejsze dzieło wielkiego ang. poety romantycznego. Niedokończony poemat dygresyjny w 16 pieśniach. Wydanie uskutecznione przez wydawcę J. Murraya przyjaciela autora. Krajobrazowe winiety tytułowe graw.: Thomas Crecwick (1811-1869) i Edvard Fr. Finden (1791-1857).
Cena: 350