Pozycja 289, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

TREMBECKI Jakub Teodor - Wirydarz poetycki. Z rękopisu radcy L. Mizerskiego wyd. Aleksander Brückner. T.1-2. Lwów 1910-11. Tow. dla Popierania Nauki Pol. 8,s.XXIII,512, XLII,401, okł.oryg., opr. psk. współczesna: skóra na narożnikach i grzbietach bordowa, zwięzy wypukłe, złocona tytulatura i zdobienia. Zabytki pi¶miennictwa polskiego 4,5,
Bardzo ładny egzemplarz. Antologia tekstów różnych pisarzy i własnych autora. Tre¶ć: I: Wiersze zbieranej drużyny, Ekscerpta z Dworzanek J.Gawińskiego, Wiersze Jerzego z Bukowca Szlichtinka, Wiersze A.Morsztyna, J.Pastorii carmina, Wiersze Daniela Naborowskiego, Wiersze Zb.Morsztyna. II: W.Potockiego wiersze polskie, Wiersze J.T.Trembeckiego, Fraszki różne tegoż, Poważna poesis, to jest wiersze różnych poetów, Pie¶ni pokutne złożone przez Olbr. Karmanowskiego.
Cena: 200