Pozycja 286, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

PUSCHKIN [Aleksander], Lermontow [Michał] - Dichtungen von Puschkin und Lermontow in Deutscher Uebertragung von Andreas Ascharin [Ašarin]. Dorpat 1877. C. Mattiesen. 8,s.[4],327, opr. psk. z epoki: skóra i karton br±zowe, złocone napisy, zdobienia i brzegi kart.
Oprawa lekko otarta, podpis, poza tym stan wiecej niz dobry. Tłumaczenia Ašarina utworów Puszkina i Lermontowa były pierwszymi przekładami na j. niem.