Pozycja 274, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

POLSKA, jej dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do chwili obecnej. T.1-3.
W‑wa 1927-28. Trzaska, Evert i Michalski. Czc. Druk. Narodowej w Krakowie. 4,s.XIV,590, XI,598, XVI,977, liczne ilustracje w tek¶cie, jedno-i wielobarwne tablice, mapy, wykresy, opr. psk.oryg. współcze¶nie naprawiana, sygn.: FR [Franciszek Radziszewski]: sk. i płótno czerwone, tłoczone i złocone zdobienia, złocone godło Polski i napisy..
Wyklejki współczesne, okładka t.2 i sk. na grzbiecie t.3 w ciemniejszym odcieniu, w t.3 ekslibris, pieczęcie. T.2 egz. nr 332, t.3 nr 3923, t.1 bez numeru. Ładny egzemplarz, w oryg. oprawie wydawniczej.. Pomnikowe dzieło wydane z inicjatywy St. Lama, J. Michalskiego i Wł. Trzaski. Teksty do dzieła pisali znakomici literaci, historycy. Autorzy: A. Antoniewicz, St. Arnold, Al. Brückner, St. Dobrzycki, Br. Gembarzewski, R. Grodecki, M. Gumowski, O. Halecki, Z. Jachimecki, F. Kopera, J. St. Bystroń, A. Skałkowski, W. Sobieski, T. Grabowski, M. Kukiel, A. Lewak, T. Pini, A. Szel±gowski, W. Tokarz. Z indeksem.
Cena: 2800