Pozycja 263, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

SCHILLER Fryderyk - Dzieła poetyczne i dramatyczne ilustrowane przez znakomitych artystów w najlepszych przekładach polskich. Zebr. i wyd. Fr. J. Albert Zipper. T.1-2. Lwów [1885]. H. Altenberg. 4,s.VI,427, III,393, [1], portret autora, liczne ilustracje, zdobniki, oprawa: okładki pł. ozdobne, sygn.: Hübel & Donck, Leipzig, grzbiety współcześnie oprawione brązową skóra, ze złoconymi zdobieniami i tytulaturą.
Portret ze śladami zawilgocenia, 1 karta i portret z ubytkiem w lewym dolnym rogu, kilka kart z podklejonymi marginesami, niewielkie ślady przybrudzenia, zapiski ołówkiem. Tom 1 zawiera: Poezye, Semele we dwóch scenach, Zbójcy - dramat, Sprzysiężenie Fieska w Genui - tragedya, Intryga i miłość - tragedya, Don Karlos - poemat dramatyczny. T.2: Wallenstein - poemat dramatyczny, Marya Stuart - tragedya, Dziewica Orleańska - tragedya romantyczna, Oblubienica z Messyny - tragedya, Wilhelm Tell - dramat.