Pozycja 257, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

REYMONT Władysław St. - Chłopi. Powieść. Z 20 ilustracjami barwnemi Apolonjusza Kędzierskiego i 75 ozdobami graficznemi Z. Kamińskiego. T.1-2. W‑wa [1928]. Gebethner i Wolff. Druk W. L. Anczyca i Sp. 4,s.384, [1],450, [1], 20 kolorowych tablic, ozdoby graficzne proj. Z.Ka­mińskiego, opr.sk. współczesna, replika pł. oprawy oryg.: skóra bordowa, złocone zdobienia i napisy na wierzchnich okładkach i grzbietach,
Na marginesach części kart wyblakłe ślady zalania, pomimo tego ładny egzemplarz. Efektowne wydanie nagrodzonej literacką nagrodą Nobla powieśći Wł. Reymonta. Druk. dużą czytelną czcionką, na dobrym papierze. Ilustracje do powieści wykonał A. Kędzierski (1861-1939), malarz akwarelista, monachijczyk, ilustrator, rysownik. Cykl akwarel zreprodukowanych w wyd. „Chłopów” był jego najważniejszą pracą ilustratorską. Ozdoby graficzne: winiety i inicjały autorstwa Zygmunta Kamińskiego (1888-1969) grafika i malarza, zainspirowane sztuką ludową dodatkowo podkreślają urodę tej edycji.
Cena: 3000