Pozycja 234, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

POL Wincenty - Mohort. Rapsod rycerski z podania przez. .. Z 24 illustracyami Juliusza Kossaka. Lwów [1883]. Księg. F. H. Richtera (H. Altenberga). Druk F. A. Brockhausa w Lipsku. Folio, s.199, [1], ilustracje w tek¶cie i 6 na oddzielnych tablicach, opr.pł.oryg. ozdobna współcze¶nie naprawiana: płótno ciemnozielone, na licu oprawy szeroka, podwójna, ozdobna bordiura, po¶rodku kolorowa ilustrcja do tekstu i tytuł, brzegi kart złocone.
Na karcie przedtyt. obca dedykacja, minimalne otarcia brzegów oprawy. Poemat opowiadaj±cy historię kresowego rycerza, obrońcę ojczyzny i wiary. Tekst poprzedza wiersz „Do Edwarda Tadeusza Bielińskiego”. Karty w ozdobnych ramkach. Poemat ozdobiony drzeworytami na planszach i w tek¶cie, ryt.: Z. Szymański i A. Zajkowski.

Cena: 2400