Pozycja 227, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

CHODŹKO Léonard - La Pologne historique, littéraire, monumentale et illustrée ou scènes historiques, monuments, médailles, costumes, armes, portraits esquisses biographiques, chateaux, édifices, églises, monasteres, cultes religieux,. .. Réd. par Une Société de Littérateurs sous la dir. de. .. 5 éd. Paris 1844-1845. Au Bureau Central. 4,s.[4],472, 45 [z 46] rycin całostronicowych [staloryt, akwatinta, drzeworyt], winiety, skł. mapa Polski, opr. psk. ozdobna, niesygn., wykonał Wincenty Kisiel, polski introligator działający w Paryżu w latach sześćdziesiątych XIX w.; skóra na grzbiecie ciemnozielona, jako zdobienia herby Polski i Litwy, na wierzchniej okładce tytuł, na tylnej Orzeł Polski. Tytulatura i zdobienia złocone.
Podklejony grzbiet przy wyklejce, pieczęć. Jednotomowe wydanie słynnej „La Pologne” L.Chodźki. Bogato ilustrowane dzieło o Polsce i Polakach, dla Francuzów. Tekst opisowy dwuszpaltowy, obrazujący historię i kulturę Polski: Dzieło wzbogacone rycinami z widokami miast, portretami historycznymi władców i zasłużonych osób, zabytkami, medalami i monetami, strojami wg rysunków Smuglewicza, Chodowieckiego, Stachowicza, Peszki, Oleszkiewicza, Sokolnickiego, Kurowskiego, Brodowskiego, Tyrowicza, Maleszewskiej, i in. Artyści rytownicy [staloryt i akwatinta]: James Hopwood, Camile Huard, Eugene Nyon, W.A.Le Petit, drzeworyt ryt. L.Stypułkowski. Zamieszczoną skł. mapę Polski z kolor. granicami rys. Leonard Chodźko, ryt. Antoni Marcinkiewicz.
Cena: 2000