Pozycja 220, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

BUŁHAKOW Michał - Mistrz i Małgorzata. Tłum.: Irena Lewandowska, Witold Dąbrowski. W‑wa 1969. Czyt. 16, s.603, [3], opr.sk. współczesna: skóra brązowa, 5ciopolowy grzbiet, tytulatura złocona i czerwona, tłoczona lustracja na okładce. [Seria: Nike].
Stan bardzo dobry. 1 polskie wydanie w przekładzie I. Lewandowskiej i W. Dąbrowskiego dokonane na podstawie ocenzurowanego wydania radzieckiego. Jedna z najważniejszych powieści XX w.;pełna zagadek i symboli. Przyniosła autorowi międzynarodową sławę. Fabułę stanowią losy tytułowych bohaterów - mieszkańców Moskwy lat 30-tych XX w, w które wpleciona jest powieść historyczna (powieść w powieści) o Poncjuszu Piłacie, w powiązaniu z wizytą Szatana w ateistycznym Związku Radzieckim.