Pozycja 217, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

NIETNER Th[eodor II] - Gärtnerisches Skizzen-Buch. In Verbindung mit Fachgenosen hrsg. von. .. Berlin [1878]. Wiegand, Hempel & Parey. Folio, s.30, 70 tablic, w tym 59 litografii i 11 świa­tłodruków, opr. z epoki: okładki luźne, narożniki sk. i płótno brązowe, złocona tytulatura.
Zachowana część sk. grzbietu oprawy. Karty ilustracji luźne, w bardzo dobrym stanie. Księga zamieszczona w płóciennym współczesnym futerale, wyłożonym pluszem.
Ogrody krajobrazowe. Praktyczny poradnik dla projektantów ogrodów i budowniczych, z wieloma ozdobnymi szczegółami: plany ogrodów, pawilony, fontanny, bramy ogrodowe, lampy, letnie domy, mostki, oranżerie, i tp. Oprócz własnych projektów autor pokazał także prace innych autorów historycznych i współczesnych. Na tablicach widoki najpiękniejszych ogrodów w większości niemieckich, ale także francuskich i angielskich, m. in.: ogrody w Poczdamie, Berlinie [tu m. in. ogród zoologiczny, rycina skł. ], Sanssouci, Charlottenburgu, Moskwie, Weronie. Wydawnictwo ukazywało się w Berlinie w zeszytach w latach 1878-1882. Teksty są opisem tablic.
Autor (1823-1894) był królewskim naczelnym ogrodnikiem w Poczdamie.
Cena: 3500