Pozycja 212, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

NARUSZEWICZ Adam - Historya narodu polskiego, przez ks. ... T. I-IV [z 6]. Wydanie K.J.Tu­rowskiego. (Wedle wydania Gröllowskiego). Kraków 1859-1860. Nakł. Wyd. Biblioteki Polskiej. 16d,s.XXIX,387, XXIII,331, XVI,305, XXXIV,396, skł. mapa: Polska za Mieczysława I: litografia „Czasu”, opr. psk. z epoki.
Oprawa odbarwiona i pęknieta przy grzbiecie w t.1 i 2, pierwsze karty t.1 zmięte, mapa przedarta na złożeniu. Historia obejmuje okres od 962 do 1333 r.