Pozycja 202, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

BIBLIA Cambrica. Y Bibl Sanctaido: yr Hen Destament a'r Newydd. Gyd a Nodau a Sylwiadau ar Bob Pennod, gan y parch. Peter Williams. London [ca 1850]. Fisher, Son & Co. Folio, s.1036; Llyler y psalmer s.35, [1], miedzioryty: frontispis, portret P. Williamsa, 10 plansz o treści biblijnej, opr.sk. z epoki, tłoczone i złocone zdobienia.
Oprawa pęknięta przy grzbiecie, frontispis wycięty - luźny, wszystkie ryciny z poważnymi zabrązowieniami na marginesach. Zapiska własnościowa. Stary i Nowy Testament w jęz. walijskim, z komentarzami. Każdy rodział ma swój oddzielny komentarz. P. Williams (1770-1873), wybitny przywódca metodystów walijskich w XVIII w. Autor biblii w j. walijskim ze swoimi komentarzami. Biblie te były bardzo popularne przez wiele pokoleń.
Cena: 1200