Pozycja 195, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

MENZEL Wolfgang - Taschenbuch der neuesten Geschichte, 5. Jg. Geschichte des Jahres 1833. 2. Tl. Stuttgart-Tübingen 1835. Cotta. 14 cm,s.IV,284, 11 [z 12] portretów, opr. psk. z epoki, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie.
Stan więcej niż dobry. Tomik po¶w. wydarzeniom historycznym w 1833 r. Tu m. in.: historia Rosji i Polski, Turcja, Grecja, Niemcy, Szwecja, Dania, Szwajcaria, Ameryka, Azja i Australia. Kieszonkowa seria po¶w. najnowszej historii ukazywała się w latach 1830-35.