Pozycja 194, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

MARKO Polo - Opisanie ¶wiata. Z oryginału starofrancuskiego z uwzględnieniem redakcji starowłoskich i łacińskich przeł. Anna Ludwika Czerny. Wstępem i przypisami opatrzył Marian Lewicki. W‑wa 1954. PIW. 8,s.805, [1], 32 ilustracje, skł. mapa Azji z dwoma itinerariami, opr.sk. współczesna, sygn.: Piękne Ksi±żki Warszawa: skóra br±zowa, grzbiet pięciopoolowy, na okładce i grzbiecie złocone zdobienia i tytulatura, brzegi kart barwione.
Bardzo ładny egzemplarz w ekskluzywnej oprawie. Opis podróży Jedwabnym Szlakiem do Chin odbytej przez weneckiego kupca i podróżnika (1254-1324), który wraz z synem i stryjem jako jeden z pierwszych Europejczyków dotarł do Państwa ¦rodka. Jego podróże zostały spisane prze Rustichella z Pizy, w okresie gdy Marco Polo przebywał w niewoli w Genui, po przegranej bitwie pomiędzy Wenecj± i Genu±.