Pozycja 194, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

BANK Polski 1828-1928. Dla upamiętnienia stuletniego jubileuszu otwarcia. W‑wa 1928. Druk. Banku Polskiego. 4,s.[6],195, [6], 62 tablice, oprawa sygn.: Introligatornia Banku Polskiego; płótno na grubym kartonie, na wierzchniej okładce i grzbiecie tytuł i monogram Banku Polskiego, data 1828-1928, złocone zdobienia i napisy.
Na tylnej okładce fragment płótna lekko odbarwiony, wycięty fragment na karcie tyt., poza tym bardzo ładny egzemplarz. . Oprac. w biurze ekonomicznum Banku polskiego. Treść: St.Karpiński-Przedmowa. T.J.Buczkowski: Pieniądz i kredyt w okresie rozbiorów; Stosunki pieniężne i kredytowe w latach 1795-1815; Bank Polski 1828-1885. H.Nowak: Bankowość i kredyt na obszarze Rzeczypospolitej przed wojną światową. Polska Krajowa Kasa Po­życzkowa. H.Nowak: Bank Polski 1924-1928. Na tablicach monety, medale, papiery wartościowe, bilety skarbowe, pożyczkowe i t. p.
Cena: 1800