Pozycja 193, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

MAŁECKI Antoni - Studya heraldyczne. T.1-2. Lwów 1890. Nakł. aut. Druk. Ossol. 8,s.351,399, w tym 18 tablic herbów, 1 tabl. genealogiczna, okł.oryg.;opr.sk. współczesna w 1 wol.;skóra br±zowa, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie i okładkach.
Ubytki na okładkach podklejone papierem, poza tym stan bardzo dobry. 1 wydanie. Tre¶ć: Zawołania rodowe, Napieczętne znaki w Polsce aż po koniec XIII wieku, Tarcze, herby, hełmy, klejnoty. Obszerne Studia heraldyczne wyróżnione przez AU nagrod± z fundacji Barczewskiego, oparte na cennym materiale Ľródłowym. Uznane przez Oskara Haleckiego za dzieło „pomnikowe”. Autor ((1821-1913), historyk literatury, historyk-mediewista, językoznawca, heraldyk, profesor Uniw. Lwowskiego i Jagiellońskiego, poseł na Sejm Krajowy Galicji.
Cena: 1200