Pozycja 188, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

ŁOZIŃSKI Władysław - Prawem i lewem. Obyczaje na Czerwonej Rusi w pierwszej połowie XVII wieku. Wyd. 3 przejrz. i uzup. T.1-2. Lwów 1913. Nakł. Księg. Gubrynowicza i Syna. 8,s.XII,483, XII,587, 83 ryciny w tekście, ozdobne okładki oryg.;opr. psk. z epoki: karton marmoryzowany, narożniki i grzbiety z brązowej, złocone napisy na grzbietach.
Brak kart tyt.;w t.2 ucięta połowa ostatniej karty bez tekstu. Ładny egzemplarz. T.1: Czasy i ludzie - pokazany obraz ziemi przemyskiej, lwowskiej i halickiej w I poł. XVII w. T.2: Wojny prywatne - szlacheckie wojny prywatne, sposób ich prowadzenia i przebieg. Jeden z rozdziałów pośw. słynnemu Stanisławowi „Diabłowi” Stadnickiemu. Z indeksem nazwisk i miejscowości.
Cena: 900